שתפו בפייסבוק

אדריכל נוף ליום אחד – איך לתכנן ולעצב גינה בעצמך

פינת ישיבה למרפסת - שבירו ריהוט גן

עיצוב גינה – מה נכון בשבילך

כשמתכננים גינה חשוב שהיא תיתן מענה על צרכי המשפחה. מי שנהנה מעבודת הגינון יוכל לבחור בצמחייה עונתית, ומי שאינו מעוניין להתחייב לרמת השקעה כזאת, עדיף שידבק בצמחים רב עונתיים שאין להם דרישות גבוהות. שיקול נוסף הוא כמובן האם יש כוונה לארח בגינה. אם התשובה לכך היא חיובית, יש לדאוג למקום מתאים ולוודא שהמקום מספק מחסה מפני איתני הטבע.

סוגי צמחים

ביקור במשתלה מוכיח כי קיימות כיום אפשרויות רבות, והמגבלה העיקרית היא המרחב שקיים בגינה והתקציב. מי שעומד לרשותו שטח גדול יכול לבחור למשל במדשאה. חשוב לציין כי קיימים גם תחליפים המספקים את המראה הירוק ללא צורך בכמויות אדירות של מים. אם בחסכנות עסקינן – כדאי לשים לב לסוג העצים שבהם בוחרים. ישנם עצים טרופיים שאינם מתאימים כל כך למזג האוויר הארץ-ישראלי, ודורשים מים רבים. לצורך הוספה של צבע ועניין לגינה, ניתן לשתול פרחים עונתיים. פקעות הן למשל השקעה לטווח ארוך – לאחר השתילה הראשונה, הן יצמחו מחדש בכל עונה.

איזה סגנון לבחור

השיקול העיקרי בבחירת סגנון עיצוב הגינה צריך להיות כמובן האופי של הבית עצמו. לבית בסגנון מינימליסטי תתאים גינה יפנית ואסתטית שתשרה שלווה על הבית. את אופיה של גינה מיוחדת זו ניתן לבנות בעזרת סלעים ייחודים שנאספו במסגרת טיולים משפחתיים, בריכות מים ועצי בונסאי יפנים. רבים מעדיפים את הסגנון הים תיכוני המתאים גם לתנאי מזג האוויר במדינתנו, ומשתמשים בצמחייה טבעית ובאבנים מקומיות להשלמת המראה. מי שיש ברשותו מרפסת, יכול להרכיב לעצמו גינה אורבנית שתהיה מעין המשך ישיר של הבית.

כללים מנחים

כדי ליצור את הגינה המושלמת כדאי לשים לב לנקודות הבאות: קודם כל לא מומלץ להעמיס על העיצוב. גינה צריכה להיות נעימה ומרגיעה, ועדיף לבחור עד 3 צבעים ולשלב מספר מוגבל של אלמנטים לעיצוב. חשוב גם שהאלמנטים המשולבים ייצרו מראה אחיד, פרופורציונלי והרמוני. מי שמעוניין להשיג גינה בעלת תחושת עוצמה וחוזק יעשה שימוש בקווים ישרים המושכים את העין למוקד מסוים. מי שחשובה לו דווקא תחושה זורמת, יעדיף עיצוב בקווים עגולים. את קווי העיצוב ניתן לסדר באופן סימטרי או א-סימטרי בהתאם להעדפה האישית, רק כדאי לשים לב שעיצוב סימטרי מחייב תחזוקה רבה הרב יותר.

טאץ' אחרון

אחרי כל העבודה הקשה – רצוי שתהיה פינה מפנקת לשבת בה. לשם כך, ניתן לפנות לחברת שבירו ריהוט גן המתמחים בריהוט גינה. מלבד ערסלים מעוצבים ועמידים, מיטות שיזוף ופינות רביצה דומות, ניתן למצוא בשבירו ריהוט גן, מערכות ישיבה מעוצבות ויוקרתיות עם ריפוד. המוצרים מיוצרים במגוון רחב של החומרים האיכותיים ביותר – ראטן, עץ ואלומיניום, כך שניתן לבחור את הרהיט שישלים באופן מדויק את עיצוב הגינה.

מתלבטים איזו מערכת ישיבה תתאים בול לגינה שלכם ? בשביל זה אנחנו פה ! בואו לבקר אותנו באחד מסניפינו ברחבי הארץ או דברו איתנו 1-700-709-729 ונשמח לעמוד לשירותכם 🙂