שתפו בפייסבוק

החורף מגיע, כיצד לשמור על ריהוט גן?

ספסל

בכל עונות השנה אנחנו נהנים לשבת בנעימים בגינה או במרפסת ולהביט בשמיים, על חלקת האדמה הקטנה שלנו וליהנות ממשב רוח ומשמש מלטפת. לכן יותר ויותר אנשים נוטים להשקיע בסביבת הגן ומייצרים לעצמם חלל מזמן ונעים בעזרת ריהוט שמתאים לאופי וסגנונם האישי וגם עמיד בפני כל עונות השנה.

ריהוט גן שכולל כסאות ישיבה, שולחן, ערסל שולחנות צד קטנים ועוד. הריהוט מושקע ומיוצר מחומרים שלא עמידים בפני שמש יוקדת או לחות וגשם. עמידתם לאורך זמן של ריהוט מהסוג הזה אפשרית במידה ומבטיחים את שמירתו באמצעים הנכונים. כיצד עושים זאת? להלן טיפים שיעזרו לשמור נכון על הריהוט שמיועד לגינה או למרפסת שלכם.

ישראל וארבעת העונות 

בארץ, רוב השנה, יש אקלים נעים וניתן לשבת וליהנות בגינה, מרפסת ובגג רוב שעות היום. אנשים רבים חוגגים אירועים רבים בגינה, נוהגים לאכול בגינה ארוחות בחיק המשפחה הקרובה, לארח את המשפחה המורחבת ויש כאלה שאף בוחרים לעבוד תחת כיפת השמיים ובאוויר הצח, זאת הסיבה שהגינה היום מהווה חלק ניכר מהחלל הביתי ואנשים נוטים להשקיע את מיטב כספם בריהוט גן חזק ועמיד שמסוגל לעמוד בכל תנאי מזג האוויר. ריהוט הגן מיוצר מחומרים שמיועדים לתנאי מזג האוויר השונים ומסוגלים לספוג שינויים, וטמפרטורות שונות.

ריהוט גן שיחזיק להרבה זמן 

כשעושים את הבחירה, איזה ריהוט גן להכניס לגינה, חשוב לקחת בחשבון כמה פרמטרים, מלבד היופי והסגנון שהוא חשוב לא פחות, אין ספק שכדאי שהריהוט יתאים בסגנונו לחלל המיועד, שישרת את כל יושבי הבית, שיתאים לצרכיהם, במידה והם נוטים לארח הרבה אנשים כדאי שהריהוט יכיל הרבה מקומות ישיבה ושולחן גדול או שולחן שיכול להתרחב. וחשוב יותר מהכל שיהיה מותאם לתנאי החלל. אם יש גג או מכסה שעוטף את הריהוט, האפשרויות רבות יותר, ניתן לבחור בריהוט גן ראטן או עץ שהגג מגן על הריהוט שהוא מעט יותר עדין מריהוט גן אלומיניום או מתכת. במידה והריהוט האפשרויות מצטמצמות לחומרים עמידים כמו, אלומיניום, ריהוט שלא דורש תחזוקה שוטפת ויהיה עמיד.

ריהוט קל

עוד פרמטר חשוב, שהריהוט יהיה קל ולא כבד שיהיה ניתן להזיז אותו ממקום למקום בקלות. לא תמיד הריהוט נמצא תחת גג או יריעה שמכסה אותו והוא חשוף מאוד, לכן אם רוצים לאחסן אותו לזמן מה או לשנע אותו ממקום למקום רצוי מאוד שזאת לא תהייה משימה קשה ויהיה ניתן לעשות זאת בקלות. פתרון נוסף זה גלגלים תחת הריהוט או שולחנות שיכולים להתקפל. עוד מומלץ להניח את הריהוט על משטח ישר ולא ישירות על האדמה. באדמה יש לחות ותולעים שונים שיכולים לכרסם בריהוט ועם הזמן ליצור נזק.

איך מונעים נזקים בריהוט בחורף? 

טיפול שוטף בריהוט שעשוי עץ או מתכת הוא בלתי נמנע, כל שכן בתקופת החורף. ניתן לצפות בשכבת מגן או להספיג עץ בחומר שדוחה פגעים. יש בחנויות כיום מגוון רחב של חומרים אבל חשוב לעשות את הטיפול המדויק ולהתייעץ עם אדם מומחה בעת קנייה של צבע, שכבת הגנה או כל מוצר לשמירה. לריהוט גן מעץ רצוי לצבוע בצבעים משמן בלבד, צבעי השמן הם היחידים שאוטמים את העץ ונספגים בו טוב ומונעים חדירה של מים ולחות. כמו כן ליצור על העץ שכבת לכה על הצבע שמבטיחה את האטימות. לריהוט גן מברזל רצוי למרוח צבעים אטומים מחוספסים, אם קיים צבע ישן להוריד אותו על מנת שהצבע החדש ייתפס נכונה על הברזל. בדרך כלל רצוי לשים צבע יסוד ואחר כך את הצבע שרכשתם.

טיפים נוספים לצביעה ושמירה על הריהוט

בריהוט גן מעץ

  • לפני הצבע, כדאי לשייף את המשטח אותו אתם מעוניינים לצבוע כדי ליצור חריצים שאליהם יחדור הצבע האוטם.
  • רצוי לצבוע כשהריהוט יבש לחלוטין. כמו כן בזמן שאין לחות באוויר.
  • תסתפקו במעט שכבות כדי שהעץ לא יתכהה מדי ויאבד את הצבע בו אתם מעוניינים.
  • אם אתם רוצים להסיר את הלכה שעליו, אתם צריכים לשייף.

בריהוט גינה ממתכת

  • גם במתכת חובה שהריהוט יהיה יבש טרם הצביעה.
  • את החלודה ניתן להסיר באמצעות שפכטל.
  • את הצבע אותו בחרתם לצבוע על גבי הרהיט צריך לצבוע בנדיבות כדי שיצור שכבה מספיק עבה שתאטום מספיק.

אתם מוזמנים אלינו להתרשם מהמגוון הרחב של ריהוט גן ומרפסת שיש לנו להציע לכם, לחצו כאן לרשימת הסניפים.