שתפו בפייסבוק

כך תהפכו את הגינה שלכם לגן עדן פרטי

מערכת ישיבה לגינה ולמרפסת דגם פארמה

כל מי שמתגורר בבית עם גינה, ואין זה משנה אם היא קטנה או גדולה ובאיזה מצב קיבל אותה, בוודאי חולם על הרגע שבו הגינה הזו תהפוך לאטרקציה של ממש. אנחנו מדמיינים דשא מטופח, עצי פרי ריחניים, אולי בריכה קטנה וכמובן ריהוט גינה יוקרתי ומרשים למראה.

הבעיה מתחילה כאשר אנחנו מבקשים להפוך את החלום הזה למציאות, וזהו בדיוק הזמן שבו אנחנו מחליטים שזה כנראה לא יקרה, ואולי לא כל הפנטזיות שלנו צריכות להתגשם. זוהי כמובן תפיסה שאיננה נכונה, שכן עם אנשי המקצוע הנכונים ועם מעט הכוונה כל גינה קטנה יכולה להפוך לגן עדן פרטי, כזה שבו נארח את המשפחה, נסגור יום עבודה מייגע באווירה קצת אחרת ובעיקר ננשום אוויר ונמלא מצברים בשגרת החיים העמוסה כל כך. אז איך עושים את זה נכון?

מתחילים בעיצוב הגינה

עוד לפני שנבחן את סוגי הריהוט האפשריים ואת הדרך שבה נוכל לתכנן פינת אירוח מפנקת לחברים או פינת זולה מושלמת שבה נפתח את סוף השבוע עם ספל קפה תחת השמש החמימה, נתחיל דווקא מעיצוב הגינה עצמה.

אחד התחומים המרכזיים שיכולים לעזור לנו בניצול נכון של השטח העומד לרשותנו הוא התחום של אדריכלות נוף, ומי שייעזר בשירותיו של איש מקצוע מיומן ומנוסה יגלה מהר מאוד עד כמה העולם הזה עשיר ומורכב. אדריכל נוף יידע למצוא מצד אחד פתרונות לבעיות ניקוז ותכנון של מערכת ההשקיה ומצד שני הוא גם יציע לנו מבנה נכון ומדויק של הגינה, בחירה טובה של צמחים ופרחים והתמודדות עם תנאי השטח הקיימים. זוהי ללא ספק אחת הדרכים הטובות ביותר לתכנון הגינה, השבילים ואפילו פינת הישיבה.

ריהוט הגן שלכם

השלב הבא הוא לבחור רהיטי גן למרפסת שלכם וגם כאן האפשרויות רבות עד אינסופיות. כדי שתוכלו לבחור את הריהוט הנכון ישנם שני צעדים מרכזיים עוד בטרם תצאו לבחון אולמות תצוגה. התחילו בקביעת המטרה שלכם. אם הגינה מיועדת לאירוח הרי שתזדקקו לפינת ישיבה גדולה שתאפשר לחברים ולבני המשפחה להתרווח לאחור בזמן שאתם מגישים להם ארוחת ערב או כשאתם לוגמים כוס יין ונהנים מהבריזה הנפלאה.

אם אתם מחפשים פינת חמד קטנה משלכם לכל אותם הרגעים שבהם אתם פשוט רוצים קצת שקט והרבה אוויר נעים, נסו לתכנן פינת זולה שכוללת ערסל או כיסא נדנדה לדוגמה. בנוסף, קחו בחשבון את עלויות התחזוקה שיידרשו לחומרי הגלם השונים, כך שעץ עשוי לדרוש מכם פעולות שימור וחיזוק מפעם לפעם בעוד ריהוט פלסטיק נתפס כיציב יותר אבל אולי אטרקטיבי קצת פחות. בחנו את השטח, שקלו את החלופות וחשבו לא רק על האסתטיקה אלא גם על הפונקציונליות ועל היכולת שלכם ליהנות מהריהוט החדש והייחודי שלכם לאורך שנים רבות וטובות.

עכשיו שאתם יודעים כיצד לרהט את הגינה שלכם, בואו ותנו קפיצה לאחד מהסניפים שלנו כדי להתחדש בריהוט גן.