שתפו בפייסבוק

סוגי גידור לגינה

פינת ישיבה במרפסת - שבירו ריהוט גן

החיים בעידן המודרני מצריכים מכל אדם אשר בבעלותו קרקע פרטית ליצור איזו הפרדה בינו לבין השכנים ובינו לבין הרחוב הראשי. בעזרת גדר ניתן לזכות לפרטיות מקסימלית, לשמור על שלום בית וליהנות מפתרון מעוצב אשר יתרום למראה הכללי.

אחד היתרונות הטמונים בעיצוב הגינה הוא שמדובר בתחום אשר טומן בחובו שלל של אפשרויות. הדבר אינו שונה גם כאשר מדובר בנושאים אשר לכאורה נראים שוליים כמו גידור. בפועל לגידור הגינה ישנה השפעה ניכרת על מראה הגינה הסופי. כך כל מי שחשב כי אין צורך להשקיע בגידור מחשבה יתרה, מומלץ שיחשוב שוב. סוג הגדר לא רק שישפיע על המראה והאווירה בגינה, אלא גם על היקף התחזוקה שתידרש. לכן חשוב שתהיה זו בחירה נכונה, העונה על כל הצרכים האישיים שלכם.

גדרות נירוסטה

אחד מחומרי הגלם המשמשים לייצור גדרות הוא נירוסטה. מדובר בחומר גלם איכותי במיוחד, אשר עמיד בפני חלודה ודורש תחזוקה מעטה. בדומה לחומרים כמו ברזל ואלומיניום גדרות נירוסטה גם אפשר לעצב מאפס או על פי תבנית רצויה ולזכות למראה התואם את סגנון העיצוב הכללי של החצר. זה המקום לציין כי לעומת החלופות, נירוסטה הוא חומר גלם קצת יותר יקר אך ההשקעה משתלמת, היות ומדובר בפתרון גידור מעוצב שיחזיק מעמד לאורך זמן.

גדרות ברזל

למרות שהנטייה לחשוב שגדרות ברזל פחות עמידות מהמתחרות העיקריות שלהן – גדרות מתכת, בפועל גם גדרות אלו נחשבות לפופולריות במיוחד ולו רק בשל עיצובן. ניתן לעצב גדרות ברזל מסוגים שונים כאשר האפשרויות העומדות לרשותנו הן כמעט אינסופיות ותלויות בטעם וסגנון אישיים. כמו כן, בעזרת גלוון הברזל ניתן לשפר את עמידותה ואת מידת חסינותה של הגדר בפני מים או מיני נזקים אחרים וכך להעניק לה אריכות ימים.

גדרות עץ

עץ נחשב לאחד מחומרי הגלם המסורתיים ביותר לעיצוב חוץ ולמרות חסרונותיו, רבים האנשים אשר שמים אותו בראש סדר העדיפויות שלהם בשל המראה הטבעי והכפרי אותו הוא משווה לחלל הגינה. עם זאת יאמר לזכותו של העץ שכיום, בעזרתה של טכנולוגיה מתקדמת ישנם סוגי עצים עמידים יותר לאורך זמן אשר מתאימים במיוחד לגידור. היתרון של גדרות עץ הוא בגמישותן- עץ הוא כמו חומר ביד היוצר וניתן ליצור ממנו עיצובים לרוב, בשלל צבעים ודגמים ובהתאמה מלאה לכל העדפה וסגנון.

גדר אלומיניום

גדרות אלומיניום מתאימות בעיקר לחללים אורבניים ומודרניים, בהם נדרשת הפרדה בין גינת הבית לבין השכנים וכאשר עומד על הפרק סגנון עיצוב מאוד עכשווי. מלבד אלמנט העיצוב, אלומיניום ידוע כחומר איכותי ובעל יתרונות רבים: הוא עמיד בפני כל סוגי מזג האוויר, גמיש ולכן ניתן ליצור ממנו עיצובים רבים והוא כמעט ואינו דורש תחזוקה כלל.

גדר מפלסטיק

למרות שגדרות פלסטיק עלולות לעורר מעט התנגדות, הפלסטיק אותו אנו מכירים מפעם אינו זהה באיכותו כלל לפלסטיק שקיים היום. גדרות פלסטיק מיוצרות מחומר ה – PVC, הן מתאימות כמו כפפה לאקלים הישראלי, הן מודולריות וניתן להתקין אותן בכל משטח ושטח החל מגינת הבית ועד לחלל הבריכה הפרטית. כמו כן, ניתן לבחור גדרות בהתאמה אישית לצרכים וליהנות על הדרך גם ממחירים אטרקטיביים.

גדר במבוק

סוג נוסף של גדרות בהן ניתן לעשות שימוש הוא גדרות במבוק. לרוב הן מגיעות כיריעות מוכנות, אולם עדיין נדרשת עבודת הכנה: יש לתקוע בזנטים לכל אורך השטח הדורש גידור כדי לאפשר אחיזה טובה של היריעה ועמידות גבוהה יותר לאורך זמן. גדרות במבוק משוות לגינה מראה טבעי והרמוני במיוחד ולא בכדי הן הפכו לפופולריות עם השנים.

הבחירה הנכונה של גידור לגינה יכולה להשפיע על אופייה של הגינה ועל האווירה בה. לכן מומלץ להגיע להחלטה על סוג הגדר לאחר אפיון הצרכים שלכם והבנתם לעומק. בדרך זו תוכלו ליהנות מפתרון גידור שישרת אתכם על הצד הטוב ביותר ולאורך זמן רב.

ולאחר שגידרתם את הגינה שלכם, אתם מוזמנים אלינו כדי לרכוש ריהוט גן של שבירו, הקפה עלינו!