שתפו בפייסבוק

עיצוב ריהוט גן יוקרתי בהתאם לריהוט בבית

נוף

ל מי שמחזיק ברשותו מרפסת שמש או גינה פרטית, יודע כי אין כמו לשבת בבריזה הפתוחה וליהנות בסוף כל יום מאוויר צח. מרפסת שמש או גינה פרטית הם אחד הפרמטרים החשובים אצל אנשים רבים המעוניינים לרכוש או לשכור בית, הרי מדובר בנוחות בלתי מתפשרת ובכלל בשדרוג איכות החיים.

אך עם כל הכיף של הבריזה הפתוחה, חשוב גם לשבת על רהיטי גן מזמינים שיאפשרו לכם להפיק את המירב מהבריזה הפתוחה ולשבת בצורה נינוחה בחלל.

כיום, ניתן למצוא שפע של ריהוט גן יוקרתי המתאים לסגנונות שונים של עיצב, אך טרם בחירת ריהוט גן, חשוב ביותר להתאים את הריהוט לאופן עיצוב הבית, כך שהמרפסת תהיה מעוצבת באותו סגנון ותיתן לכם הרגשה נעימה, כאילו היא חלל משותף של הבית.

חשיבות בחירת ריהוט גן המתאים לחלל הסלון

את הריהוט גן מומלץ לבחור לאחר שבחרתם ריהוט לחלל הבית, או כאשר הבית מאובזר בקפידה, כך תוכלו לדעת  מהו הסגנון הרצוי. פרמטר זה חשוב, כיוון שלרוב רהיטי הגן בולטים מעבר לחלון אשר ממנו משתקף חלל הסלון.

דמיינו לעצמכם ספות בסגנון איטלקי עתיק וריהוט גן הנשקף מבעד למרפסת המעוצב הסגנון קלאסי, הדבר יפגע במראה הכללי של הסלון, בפרט אם חלל הסלון והמרפסת נמצאים בקו אחר, כלומר מה שחוץ ביניהם הוא בסך הכל תריס גלילה חשמלי. אם כך, את הריהוט גן יש להתאים לרהיטים בצורה זאת – אם מדובר בסלון המעוצב בסגנון קלאסי מודרני, יש להתאים ריהוט גן באותו סגנון וכך גם עם יתר הסגנונות האחרים.

אז מה חשוב לדעת דקה לפני שרוכשים רהיטים מעוצבים לגינה או למרפסת שמש?

איכות הרהיטים – לאיכות יש משקל כבד בעת רכישת הרהיטים, הרי וודאי תרצו כי הם ישרתו אתכם בנאמנות שנים רבות. דבר נוסף, אל לכם לשכוח כי הרהיטים ברוב השנה חשופים לפגעי מזג האוויר, לכן חשוב לבחור ברהיטים המותאמים למזג האוויר הים תיכוני השורר בארצנו.

בחרו רהיטי גן המתאימים לחלל

הטעות הנפוצה יותר ברכישת ריהוט גן יוקרתי היא – בחירת רהיטים גדולים למרפסות שמש קטנות, מה שיוצר עומס בחלל. לכן, חשוב ביותר טרם רכישת ריהוט הגן למדוד את שטח המרפסת ולהתאים את גודל הרהיטים לגודל החלל, על מנת שתוכלו לשבת בצורה נינוחה. הדבר זהה גם לבחירת רהיטי גן לגינות, כיוון שיש לרוב שטח מרוצף מסוים שוודאי תרצו שהוא יהיה מרווח ולא צפוף.

רהיטים העמידים לפגעי מזג האוויר

בכל מקרה, חשוב לדאוג להציב את הרהיטים תחת הצללה, כלומר תחת צלון או פרגולה, כיוון שהרהיטים חשופים לפגעי מזג האוויר. אך בכל מקרה, מומלץ לרכוש מלכתחילה רהיטים העמידים לפגיע מזג האוויר כמו – ריפוד אטום שאינו ספוג מים, אלומיניום משובח, פלסטיק, ראטן ועוד חומרים אחרים איכותיים.