שתפו בפייסבוק

פתרונות וסוגי הצללה לגינה או המרפסת

רהיטים מעוצבים לחצר - שבירו ריהוט גן

מדינת ישראל מאופיינת במזג האוויר השמשי שלה כמעט לכל אורך ימות השנה. עובדה זו בעלת יתרונות רבים כמו האפשרות ליהנות מזמן ישיבה ממושך בחוץ, אולם עם זאת, לא ניתן להתעלם מכך שיתרון זה הופך לחיסרון, ללא פתרון הצללה מתאים.

הגעתם למסקנה שהנכם זקוקים לפתרון הצללה לגינה? תשמחו לגלות שלרשותכם עומד היצע נרחב של אפשרויות בלתי מוגבלות. כדי לבחור את האפשרות העונה על הצרכים שלכם, נעשה היכרות עם כל פתרונות ההצללה אשר עומדים לרשותכם ויכולים לספק לכם מענה מתאים. אנו ריכזנו עבורכם כמה מפתרונות וסוגי הצללה נפוצים, אותם ניתן לראות בחצרות ובגינות פרטיות כאשר הבחירה מוטלת עליכם.

גזיבו

למי שאינו בקיא, גזיבו הוא מעין ביתן אותו מציבים בתוך שטח הגינה. מדובר במבנה מקורה ולו מספר עמודי תמיכה אשר פתוח מכל צדדיו. גזיבו לגינה מספק צל ומחסה מפני השמש הקופחת אך ללא ספק, הוא בעל השפעה דקורטיבית ויכול לשמש גם כאלמנט עיצובי לכל עניין ודבר. ישנם סוגים שונים של מבני גזיבו המיוצרים מחומרי גלם מגוונים החל מעץ, דרך אלומיניום ועד לפלסטיק משולב עם בד.

פרגולה

פרגולה היא גגון והיא משמשת להצללה לכל אורך ימות השנה. פרגולה היא פתרון קבע והיא מוצבת מעל האזור עליו מעוניינים לסוכך, לרוב מדובר בפינת הישיבה. ברוב המקרים הפרגולה מחוברת לקירות החיצוניים של הבית וממוקמת מעל לדלת כניסה או מפתח רחב. כיום פרגולות מיוצרות מחומרי גלם מגוונים ביניהם ברזל, אלומיניום ועץ וניתן והן מגיעות במגוון רחב של דגמים, גדלים ועיצובים.
פרגולה מעץ נחשבת איכותית ביותר מבין סוגי הפרגולות. לרוב, מדובר בפרגולות עמידות במיוחד, אשר משדרות אווירה חמה וכפרית. אין ספק שמעבר לפתרון ההצללה היא תשדרג לכם את הבית מבחינה עיצובית.

שמשיה

שמשיה היא פתרון הצללה זמני ויחסית לפתרונות אחרים, השטח המוצל שהיא מספקת קטן יותר. עם זאת יתרונה בא לידי ביטוי בשני פרמטרים עיקריים והם ניידות ואווירה. שמשיות לגינה הן פתרון הצללה נייד, ניתן לנייד אותם ממקום למקום בהתאם לצורך ואף לסגור אותן כאשר הן אינם נמצאות בשימוש. עיצובן משפיע על האווירה בחצר – הן יכולות לגרום להרגשה שהגינה הפרטית היא לא פחות אותנטית מאשר אתר נופש אקזוטי בחו"ל.

סוכך זרועות

סוכך זרועות הוא פתרון הצללה מתקדם אשר נכנס לחיינו בעשורים האחרונים ושינה את פני המשחק כליל. כיום ישנם סוככי זרועות מסוגים רבים ובשלל דגמים ועיצובים כך שכל אחד יכול למצוא את הסוכך אשר עונה על הצרכים שלו. היתרון בסוככי זרועות בא לידי ביטוי בעובדה שהם חוסכים מקום רב: הם אינם זקוקים לעמודי תמיכה וניתן לפתוח ולסגור אותם בעת הצורך. בנוסף סוככים פועלים על בסיס מנגנון ידני, מנגנון חשמלי או שילוב של שניהם וכך ניתן לסגור ולפתוח אותם בלחיצת כפתור בלבד, מה שגם משמש כיתרון.

ברזנט

לאילו מכם שמחפשים פתרונות הצללה זמניים, ברזנט יוכל לספק מענה הולם. מדובר ביריעה אטומה למים אותה מותחים על איזושהי מסגרת. חומר זה עמיד ביותר, אטום בפני חדירת מי גשמים ובכלל מתאים לשימוש בכל עונות השנה. ניתן לעשות שימוש בברזנט לקירוי של פרגולה, להצללה במרפסת או לקירוי החניה וליהנות משלל יתרונות כמו למשל מחיר אטרקטיבי ביחס לחלופות.

רשת צל

פתרון הצללה זמני נוסף הוא רשת צל. סוג זה מיועד עבור בעלי בתים שאינם מעוניינים בפתרון קבוע לכל אורך עונות השנה, אלא רק להצללה זמנית לחודשי הקיץ החמים. ישנם סוגים שונים של רשתות צל, כאשר איכות הצל נקבעת מצפיפות החומר ממנו הן מיוצרות. ישנן רשתות צל אשר חוסמות 100% מקרינת אור השמש בעוד שאחרות רק 90%. יתרונותיהן של רשתות צל טמון במחיר שלהן, ביחס לחלופות מדובר בפתרון הצללה יותר זול לעומת אחרים.

בחירת פתרון הצללה העונה על הצרכים שלכם, זו משימה פשוטה כאשר אתם יודעים מה אתם מחפשים. בכל מקרה אחר, מומלץ לפנות לחברה מקצועית אשר זהו תחום התמחותה על מנת לקבל ייעוץ מקצועי והכוונה בדרך לבחירה הנכונה ביותר.

לאחר שמצאתם את הפתרון המושלם להצללה, אתם מוזמנים אלינו לחברת שבירו ולרכוש ריהוט גן או מרפסת אשר יוסיף יופי לגינה או למרפסת שלכם.