שתפו בפייסבוק

שימוש בפרחים לשדרוג המראה העיצובי של הגינה

עיצוב גינה

דקורטיביות שמגיעה מן הטבע

פרחים משמשים כבר שנים רבות כמאפיין דקורטיבי של גינות ברחבי העולם, מגני ורסאי שבפריז ועד לגנים הבהאים פה בארץ. הם מעניקים צבעוניות יפהפייה שקשה מאוד להשיג עבור הגינה בדרך אחרת. הפרחים גורמים לגינה שלנו להיות יפה יותר וגם נעימה יותר לשהייה, בזכות התחושה הנעימה שהם משרים. כל גינה בה נשים פרחים תיראה פשוט טוב יותר לעומת גינה בלעדיהם, אין כל תחרות לצבעוניות ולשמחה שהם מעניקים.

כדאי לדעת שכיום בישראל ניתן להשיג סוגים מגוונים מאוד של פרחים המגיעים מכל קצוות תבל, אשר מותאמים לאקלים הים תיכוני השורר באזורנו. השמים הם הגבול עם העיצובים שניתן לבצע בגינות באמצעות שילובים נכונים ומתאימים של פרחים. אם אתם באמת מעוניינים לשדרג את העיצוב בגינתכם – מלבד רכישת ריהוט גן יוקרתי ודקורטיבי, פרחים הם ללא ספק הדבר שאתם צריכים לשתול בה.

טיפים לעיצוב הגינה באמצעות פרחים

יש מספר דברים שכדאי לדעת לקראת שתילת פרחים בגינה, על מנת שהיא תצא דקורטיבית והרמונית ככל הניתן:

  • שילובי צבעים מתאימים – כמעט בכל תחום בחיינו אנו נדרשים לאיזון וכך גם מבחינת צבעי הפרחים שאנו בוחרים. חשוב לשלב את הצבעים בצורה חכמה על מנת ליצור סדר בעיניים יחד עם מראה צבעוני ויפה. אם רוצים לשלב צבעים, מומלץ לשתול את מקבצי הפרחים בצבעים השונים בשורות מסודרות כך שתהיה הפרדה בין צבע לצבע. אם אתם מעוניינים במראה מעט טבעי יותר, ניתן גם לשתול בצורה רנדומלית, אך חשוב ליצור שילוב צבעים אחד מנחה שיהיה לאורך כל הגינה. שילובי צבעים טובים במיוחד הם למשל צבעי האש – צהוב, אדום וכתום יחד, או צבעי השקיעה כמו ורוד פוקסיה, סגול כהה וסגול בהיר. פרחים בצבע לבן ניתן להוסיף כמעט עבור כל סט של צבעים.
  • התאמת הצמחייה לעונה – בעיקרון, הסתיו והאביב הן העונות המתאימות לשתילת פרחים חדשים בגינה. הפרחים יחזיקו מעמד לרוב מספר חודשים עד התחלפות העונה ולכן בדרך כלל פעמיים בשנה יש להחליף את הצמחייה. בסתיו, לקראת החורף, כדאי לשתול צמחים שנוטים להיות חזקים ועמידים לקור, כמו רקפות, כלניות, לוע הארי ונרקיסים. האביב הוא עונת הפרחים הצבעוניים והגדולים, כמו הפטוניות המגיעות במגוון רחב של צבעים, פרחי הפוקסיה הורודים, מפלית, אנגלוניה ועוד. קיימים גם סוגי צמחים אשר עמידים למזג האוויר במהלך כל השנה, אך הדבר הוא בהתאם לאזור האקלים בארץ, לכן מומלץ להתייעץ עם חנות פרחים או משתלה בנושא.
  • פרחי ההפתעות – ישנם סוגים של צמחים אשר מוציאים פרחים מרהיבים לתקופות קצרות ביותר בשנה, אך כשהדבר קורה הוא מרגיש כמו הפתעה נעימה שמגיעה לגינה שלנו. מדובר בעניין חווייתי שמאוד משמח את הלב ומשיג עיצוב מיוחד באמת, גם אם הוא לזמן קצר. צמחים אלו בדרך כלל צומחים מבצלים וכוללים את משפחת האירוסים והצבעוניים. עוד צמח מפתיע שמוציא פרחים מיוחדים הוא הקקטוס – מיני קקטוס מסוימים מוציאים פרחים מרשימים במיוחד.

תמיד כדאי להתייעץ עם חנות באזורכם

כדי להפיק את המיטב מתכנון עיצוב הגינה שלכם באמצעות פרחים, עדיף להתייעץ עם אנשי מקצוע. מומלץ להגיע לחנות הנמצאת באזורכם – למשל אם אתם צריכים משתלה או חנות פרחים עדיף שתקנו מחנות בסביבה ולא תרחיקו עד לעיר אחרת. הסיבה לכך היא שיהיו אנשי קשר אשר תוכלו להיוועץ עמם לעתים קרובות, על מנת לדאוג להתפתחות הטובה ביותר של הפרחים ששתלתם.  בנוסף, זכרו שפרחים כדבר חי, מועדים למזיקים. חנות קרובה מאזורכם תספק עבורכם פתרון מהיר ונוח ותסייע לכם בשמירת העיצוב של גינתכם.