מגזין שבירו

מיומנה של אדריכלית - כך עיצבתי ללקוח את גינת חלומותיו

מיומנה של אדריכלית - כך עיצבתי ללקוח את גינת חלומותיו
תמיד האמנתי שהגינות שמעוצבות הכי טוב הן כאלו שגורמות לבעלים שלהן להיות מאושרים ולהרגיש נוח. גינה צריכה להיראות יפה זה נכון, אך גם עליה להיות מרגיעה, פונקציונלית והתחזוקה שלה צריכה להיות כמה שיותר פשוטה ומתאימה לאורח החיים המודרני.
לכן כל תהליך של עיצוב חוץ מתחיל קודם כל עם היכרות עם הלקוחות, סגנון החיים שלהם, אפיון מעמיק של הצרכים שלהם וסקירת טעמם.
לאחר שמתקבלת התמונה הגולמית זה הזמן לשלב את רעיונותיי האישיים ולהפוך את החלל החיצוני לחלקת גן עדן קטנה אשר כל פרט בה שולב בקפידה ומתוך מחשבה.

טבעי או מלאכותי

אחת השאלות שאני תמיד מתמודדת עמן בתור אדריכלית נוגעת בנושא של שילוב אלמנטים מלאכותיים בעיצוב ונובעת מאורח חייו של האדם המודרני. רוב האנשים מאוד אוהבים לראות ירוק כאשר הם יוצאים החוצה להירגע בגינה, אולם שגרת החיים העמוסה לא פעם אינה מאפשרת לנו לטפל נכונה בדשא או בצמחים. כך קרה עם לקוחותיי האחרונים. היות וכמו כולנו, הם היו אנשי עמל ולהם משימות רבות מלבד טיפול בגינה, מה גם שהם לא היו מעוניינים לשכור שירותי גינון על בסיס קבוע,החלטנו לשלב בעיצוב אלמנטים כמו דשא סינטטי וצמחייה מלאכותית. בעזרת אלמנטים מלאכותיים הדשא של השכן אף פעם לא יהיה ירוק יותר והגינה תראה יפה ומטופחת תמיד.

אבנים דקורטיביות וחלוקי נחל

אפיון מעמיק של רצונותיהם של הלקוחות שלי הוביל להבנה שהם מחפשים פתרון נוח ויעיל אשר לא ידרוש הרבה טיפול, יהיה חסכוני וידידותי לסביבה ויראה כמה שיותר טבעי, כך שדשא סינטטי וצמחייה מלאכותית סיפקו פתרון מיטיבי. אולם במקרים רבים כן רצוי לשלב אלמנטים טבעיים, במיוחד כאשר רוצים ליצור אפקט מרשים. תוואי השטח של הגינה הנוכחית הוביל לרצון להקים מסלעה אשר תהפוך לאלמנט מרכזי ודקורטיבי בגינה. יתרה מכך, המסלעה הייתה פתרון מושלם להפרשי גובה ושיפועים במגרש. מלבד המסלעה בחרתי לשלב אלמנטים כמו חלוקי נחל ואבנים דקורטיביות בשביל הגישה, וסביב הצמחים על מנת למנוע את צמיחתם של עשבים.

משאב השמש – מדוע וכיצד לשלב אותו

בפגישת ההיכרות ציינו הלקוחות שהם מעוניינים בגינה חסכונית אשר תחזוקתה לא תדרוש מהם מאמץ. לכן החלטתי לשלב את העיקרון הנ"ל גם בעת עיצוב תאורת גן. כידוע בארץ ישראל אנו נהנים ממשאב זמין במיוחד והוא השמש ולכן אין שום סיבה שלא לעשות שימוש בתאורה סולארית לגינה. למי שאינו בקיא: תאורה סולארית, ממש כמו הירח והכוכבים, מקבלת את אורה מהשמש במהלך היום, כך שבשעות הערב פועלת מעצמה וללא הצורך בחשמל. לאחר בחינת כמה סגנונות החלטנו על שילוב של כמה מנורות סולאריות דקורטיביות, אותן התקנו על המסלעה, על קירות הכניסה ולאורך שביל הגישה. מתחת לפרגולה כן שילבנו תאורת גן שמבוססת על חשמל כדי שיהיה אור בחוץ גם בימים יותר אפרוריים.

החשיבות של הצללה נכונה

ימים שטופי שמש הם ברכה ויש להתייחס אליהם בעת עיצוב הגינה, שכן חשוב להגדיר אזור מוצל בו יוכלו בני המשפחה לשבת או לארח מבלי להיות חשופים לשמש היוקדת. הפעם בחרתי בפרגולת עץ קבועה. מדובר בגינה גדולה ולכן היה אפשר להתקין פתרון הצללה קבוע ומרשים. הפרגולה עוצבה על ידי נגר מקצועי מעץ איכותי בגוונים טבעיים ומתחתיה בנינו גם דק בעיצוב מעט לא שגרתי אשר ייחד אותה ביחס לפתרונות הצללה דומים. הפרגולה אשר יוצרה מחומרי גלם איכותיים ובמלאכת יד אמן השתלבה בהרמוניה בגינה תוך שמתכתבת עם עיצוב הפנים ועם שאר האלמנטים העיצוביים שנמצאים סביבה.

ההבדל בין יפה לבין יוקרתי

לאחר שהגינה עוצבה הגיע השלב הכיפי והוא רכישת ריהוט גן ואני ובני הזוג יצאנו לסיבוב שופינג תוך שפוקדים כמה וכמה חנויות מובילות אשר שמן הולך לפניהן בתחום. בהתחלה יש לומר שפעלנו על פי מגמה של חיסכון, אולם בחנות השלישית שביקרנו שנקראת "שבירו ריהוט גן" (סניף בני ברק), היה זה ברור שלקוחותיי היקרים ירדו לסוף דעתי והבינו שקיים הבדל מהותי בין ריהוט יפה לבין ריהוט יפה, יוקרתי ואיכותי. אז נכון, בכל חנות אפשר למצוא מערכות ישיבה שאוהבים אולם בשבירו ריהוט גן מערכות הישיבה מגיעות בעיצובים מרהיבים אשר קלעו בדיוק לטעמם של בני הזוג וכולן כאחת מיוצרות על ידי טכנולוגיות מתקדמות וממיטב חומרי הגלם. מוכרחה לציין שכולנו גם מאוד התרשמנו מהשירות, קיבלנו הסברים מקיפים לשאלותיי כאדריכלית ויצאנו שמחים ושבעי רצון עם הידיעה שפריטי הריהוט שבחרנו ילוו את בני הזוג לאורך זמן ויאפשרו להם ליהנות מהגינה, לארח ולהעביר את הזמן הפנוי ובד בבד ליהנות מעיצוב מושל, עמיד ואיכותי.
כל אדריכל יודע שעל עיצוב החוץ להשלים את עיצוב הפנים. בעזרת הבנה מעמיקה של הלקוחות ומבלי להתפשר על רצונם ועל איכות האלמנטים המשולבים, אין ספק שגם הפעם עיצבתי גינה חלומית ונוחה שתגרום ללקוחותיי להיות מאושרים. רוצים טיפים נוספים איך לעצב בעצמכם? תוכלו להיכנס למאמר "אדריכל ליום אחד - איך לעצב בעצמך" וליהנות מרעיונות יצירתיים וישימים. בהצלחה!

אולי תאהבו גם

לא הביישן למד: שאלות נפוצות בנושא ריהוט גן
עיצוב הבית בעזרת ריהוט חוץ
רעיונות ריהוט למסעדה בחצר
רעיונות ריהוט למסיבות בחצר
לקראת חג סוכות: המדריך לחגיגה בגינה
ריהוט לכל עונה
סניפים